W Sur-Trans produkcja realizowana jest na podstawie dokumentacji powierzonej przez klienta oraz sporządzonej przez nasze biuro konstrukcyjno–technologiczne. Obecnie pracę wykwalifikowanych konstruktorów wspierają nowoczesne, komputerowe systemy projektowania takie jak: INVENTOR oraz SIGMA NEST

INVENTOR

Zapewnia nieograniczone możliwości projektowania 2D i 3D. Pozwala tworzyć detale, złożenia i rysunki niezbędne do produkcji. Daje też dostęp do narzędzi potrzebnych w procesie tworzenia skomplikowanych powierzchni, szablonów rozwinięć arkuszy blachy i złożeń o spawanej strukturze.

SIGMA NEST

To nowoczesne oprogramowanie pozwalające szybko i wygodnie konstruować dopasowane części oraz tworzyć programy do cięcia i gięcia z automatycznym symulowaniem i kontrolowaniem właściwych technologii. Dodatkową zaletą Sigma Nest jest efektywne planowanie i monitorowanie procesów cięcia na laserach i wycinarkach gazowych.

WYCINANIE LASEROWE

Wycinanie laserowe to najnowocześniejszy i najszybszy, w pełni zautomatyzowany proces obróbki różnych rodzajów stali
konstrukcyjnych, kwasoodpornych oraz aluminium. Metoda cięcia laserowego gwarantuje wysoką jakość, precyzję cięcia, szybkość, gładkość powierzchni i krawędzi, powtarzalność procesu i wymiarów palonego detalu, maksymalne wykorzystanie arkusza blachy oraz możliwość szybkiego uruchomienia produkcji małoseryjnej lub jednorazowej. Wysokie moce rezonatorów oraz duże prędkości pozycjonowania maszyn pozwalają na świadczenie usług na najwyższym poziomie w bardzo konkurencyjnych cenach.

MAKSYMALNY WYMIAR ARKUSZA:

8000 x 2000

MAKSYMALNA GRUBOŚĆ BLACHY:

Stal konstrukcyjna: 30 mm,

Stal nierdzewna: 40 mm,

Aluminium: 40 mm,

Mosiądz, Miedź: 20 mm,

MASZYNA:

1. POWER LIGHT Fiber 6520 15 kW – 8000 X 2000 mm

WYCIANANIE GAZOWE/PLAZMOWE

Cięcie gazowe znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba cięcia grubszych materiałów. Wypalarka
stosowana w naszej firmie jest maszyną nowej generacji. Posiada usztywnioną belką portalu, co wyklucza jej ugięcie podczas wypalania. Ponadto dzięki zastosowaniu podwójnych palników na jednym portalu, mamy możliwość szybkiej zmiany procesu cięcia z gazowego na plazmowy. Nasza maszyna wyposażona jest w odciągi pyłów i gazów powstałych w procesie palenia, które zasysane są do specjalnych filtrów, gdzie następuje proces ich oczyszczania, co zwiększa komfort pracy oraz dbałość o środowisko naturalne.

 

MAKSYMALNA GRUBOŚĆ BLACHY:

stal konstrukcyjna do 200 mm

 

MAKSYMALNY WYMIAR ARKUSZA:

2000 x 8000 mm

 

MASZYNA:

1. Wypalarka gazowa CNC POWER CUT

ŚRUTOWANIE

Czyszczenie strumieniowo-ścierne jest niezbędną czynnością poprzedzającą proces malowania lub galwanizowania stali. Oczyszczanie strumieniowe doskonale usuwa farbę, rdzę, wypływki oraz zadziory powstałe podczas spawania, gięcia, cięcia lub zgrzewania blachy. Jednocześnie utwardza jej powierzchnię. W naszej śrutownicy stosujemy śrut kulkowy niskostopowy,
dzięki czemu możemy uzyskać czystą, gładką i jednorodną strukturę powierzchni o czystości do Sa 2.

Poprzez skierowanie na powierzchnię, strumienia materiału ściernego pod dużym ciśnieniem, możemy wygładzić chropowatą powierzchnię lub nadać wymaganą przed procesem malowania.

MASZYNA:

Komora do czyszczenia strumieniowo-ściernego ręcznego o
wymiarach

5000 mm x 6000 mm x 12000 mm firmy BEMAKOR

GIĘCIE

Zastosowanie nowoczesnej prasy krawędziowej gwarantuje 100% powtarzalność, dużą precyzję, możliwość gięcia
skomplikowanych detali oraz krótki czas procesu produkcji.

W naszej firmie pracuje prasa krawędziowa sterowana numerycznie, światowego producenta firmy TRUMPF. Duża wszechstronność i możliwość stosowania różnych narzędzi: matryc i stempli, pozwala nam świadczyć usługi gięcia o różnych promieniach, długości i grubości detalu.

WYMIARY:

Długość gięcia: 4100 mm

Nacisk: 170 T

MASZYNA:

1. Prasa krawędziowa TRUMPF TRU BEND

OBRÓBKA WIÓROWA CNC

Obróbka skrawaniem detali, zespołów i podzespołów odbywa się na nowoczesnych centrach obróbczych CNC firmy KAFO i AKIRA. Wielkość maszyn pozwala nam wykonać zarówno małe detale jak i obróbkę dużych gabarytów oraz gotowych zespołów. Ponadto umożliwia niezwykle precyzyjne i szybkie wytwarzanie produktów o najróżniejszych kształtach, a wyposażenie naszych maszyn w automatyczne magazyny narzędzi znacznie usprawnia i przyśpiesza proces obróbki.

 

ZAKRES OBRÓBKI:

600 mm x 1300 mm

1600 mm x 4000 mm

MASZYNA:

Centrum pionowe AKIRA – stożek SK 40

Centrum bramowe KAFO – stożek SK 50

CIĘCIE NA PRZCINARCE TAŚMOWEJ

Cięcie profili, kształtowników, rur i materiałów hutniczych odbywa się na przecinarce taśmowej HORIZONT 440 firmy PEGAS. Maszyna wyposażona jest w skrętne ramię tnące, co umożliwia nam cięcie w zakresie od kąta 30° do kąta 150 °

 

ZAKRES CIĘCIA:

Cięcie rur do Ø 400 mm,

Cięcie profili 610 mm x 385 mm,

Cięcie wałków do Ø 300 mm

 

MASZYNA:

PEGAS HORIZON 440

SPAWANIE

Spawanie elementów, zespołów i podzespołów odbywa się na stanowiskach spawalniczych wyposażonych w
nowoczesne półautomaty spawalnicze firmy LORCH, posiadamy 4 stanowiska spawalnicze do spawania ręcznego.

Stosowane metody spawania MIG i MAG oraz wykwalifikowana kadra spawaczy z dużym doświadczeniem, umożliwiają nam
spawanie najbardziej złożonych konstrukcji, zespołów i podzespołów.

KONTAKT

SUR-TRANS Anna Surowska
Polichna Czwarta 45,
23-225 Szastarka

 

 

tel. 004815842 88 90

fax. 004815842 88 02

kom. 0048 513 107 727
kom. 0048 506 474 532
kom. 0048 661 050 051

 

wyśilj wiadomość